Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo

Dom Wczasowy ATLANTIS znajduje się w Grzybowie nad Morzem Bałtyckim.

Grzybowo to miejscowość wypoczynkowa położona 5 km na zachód od centrum Kołobrzegu objęta uzdrowiskową strefą ochronną. Jest ona położona nad samym morzem na terenie tzw. depresji grzybowskiej gdzie Bałtyk tworzy akwen zwany zatoką grzybowską. To położenie powoduje, że woda w morzu jest tu cieplejsza niż w Kołobrzegu. Miejscowość jest bardzo spokojnym i malowniczym miejscem, które daje szanse przeżyć wspaniałe i niezapomniane chwile wakacyjne.

Grzybowo Grzybowo
Szeroka, czysta plaża oraz czysta i ciepła woda Bałtyku w połączeniu z lasami sosnowymi i ścieżkami spacerowymi stwarza idealne warunki do wypoczynku. Bliskość Kołobrzegu – starego portowego miasta będącego jednocześnie uzdrowiskiem – z wieloma jego atrakcjami i zabytkami jest niewątpliwie atutem spokojnego i cichego Grzybowa.
Kamera - GrzybowoZobacz na żywo – kamera z plaży w Grzybowie
Plaża Grzybowo Plaża Grzybowo Plaża Grzybowo
W Grzybowie znajduje się najpiękniejsza plaża na wybrzeżu całego Bałtyku. Jej szerokość dochodzi do 50 m, natomiast woda w bezpośrednim sąsiedztwie linii brzegowej (do ok. 350 m) ma głębokość od 0,5 do 3m, bez dołów i kamieni, co daje poczucie bezpieczeństwa korzystającym z kąpieli morskich. Plaża utworzona jest z drobnych, czystych i białych ziarenek piasku, całkowicie pozbawiona kamieni i związków mineralnych. Piękne, czyste plaże Grzybowa chętnie odwiedzane są przez polskich i zagranicznych turystów. Plaże w Grzybowie są szczególnie doceniane przez rodziny z małymi dziećmi. Okolice Grzybowa bogate są w źródła aktywnych wód solankowych i borowiny. Występuje tu specyficzny mikroklimat, dlatego w tutejszych sanatoriach leczone są choroby dróg oddechowych, choroby krążenia i przemiany materii.
Plaża Grzybowo Plaża Grzybowo Plaża Grzybowo
Pas nadmorski Grzybowa bogaty w jod, zapach sosen, jagody, maliny, borówki i grzyby to prawdziwa perła turystyczna. Wzdłuż plaży usypany jest wysoki wał wydmowy porośnięty sosnami, trawą morską oraz wieloma chronionymi roślinami. Są to jedne z wielu argumentów, dla których warto przyjechać do Grzybowa po zdrowie, wypoczynek i piękną opaleniznę.
Plaża - Grzybowo Plaża - Grzybowo Plaża - Grzybowo
Serdecznie zapraszamy do D.W. ATLANTIS na wypoczynek w Grzybowie !